Міжнародна виставка про війну очима дітей

Міжнародна виставка про війну очима дітей

Представники Міжнародної неурядової організації співпраці та розвитку (International Non-Governmental Organization for Cooperation and Development) побували на виставці “Мамо, я не хочу війни”. Вулична виставка представляє малюнки польських дітей періоду II світової війни, та українських дітей, які постраждали внаслідок повномасштабного російського вторгнення в Україну, про це повідомляє Міжнародна неурядова організація співпраці та розвитку

Виставку в українському місті Івано-Франківськ відкрили 14 грудня 2022 року у сквері Адама Міцкевича, триватиме вона до 27 грудня 2022 року. Подію зорганізував Центр польської культури та європейського діалогу у співпраці з Івано-Франківською міською радою, Генеральним консульством Республіки Польща у Львові.

„Це дуже промовисті, зворушливі роботи. Попри те, що їх ділить 76 років, вони дуже подібні. Історія повторюється. На малюнках польських дітей ми бачимо танки, ракети, зруйновані міста, розбиті будинки, багато крові та болю. Те саме малюють українські діти. Ця ініціатива дозволяє показати світу, що відбувається в Україні і що творить російський світ. Це такий крик до світу, щоб щось зробив, щоб це зупинити, бо діти продовжують помирати, сидять у підвалах, не мають можливості вчитись, гратись, ходити на прогулянки” – розказує Аліна Чіркова, член правління Центру польської культури.

Виставка „Мамо, я не хочу війни” це спільний проєкт української ініціативи „Мамо, я бачу війну”, який зібрав близько 14 тис. малюнків українських дітей, свідків і жертв російських воєнних дій, та Державного польського архіву, який зберігає понад 7 тис. робіт польських дітей в Архіві нових актів у Варшаві.

„Злочини такі самі, може сучасніша техніка, але загроза є з повітря і з суші. Ставлення до людей таке саме жорстоке. Українці вживають сьогодні слово „рашисти”. Це поєднання росії, яка напала на Україну з фашистськими методами. Мені здається, що ця виставка підтверджує те, що методи такі самі. Нацистські злочини нічим не відрізняються від того, що зараз робить росія. Ми хочемо звернути увагу цілого світу на долю України”, – говорила Еліза Дзвонкєвіч, генеральна консул Республіки Польща у Львові.

Дотепер виставка була представлена у понад 50 країнах світу. Її показували в Нью-Йорку, Брюсселі, Люксембурзі, Дюссельдорфі, Рейк’явіку, Баку та інших містах. Зараз виставка мандрує Україною.

Завданням світових лідерів, політиків, захисників прав людини та всіх людей доброї волі є захист найбільш беззахисних – дітей. Світ вчергове не впорався з цим завданням. Знов унаслідок російських воєнних дій діти помирають, дітей ранять, викрадають, діти сидять у підвалах під обстрілами. Вони не мають нормального дитинства. Тож ще більша відповідальність лягає на людство, щоб якнайшвидше зупинити цю російсьвійну та не допустити наступних.

Фотогалерея:

Більше фотографій тут: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=ingocd&set=a.149305477878585

Приєднуйтесь до OCD каналів на FacebookTwitterInstagram та YouTube.