В Івано-Франківську відбувся фестиваль патріотичної пісні Яворина

В Івано-Франківську відбувся фестиваль патріотичної пісні Яворина

В обласному центрі Івано-Франківської області в місті Івано-Франківськ відбувся обласний фестиваль української патріотичної пісні “Яворина-2024”, про це повідомили у Міжнародній неурядовій організації співпраці та розвитку.

Цьогоріч на фестивалі побувало 23 українських аматорських хорових колективів, вокальних та фольклорних ансамблів, а це понад 300 учасників з Івано-Франківської області.

Організатором цьогорічного фестивалю були управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської обласної державної адміністрації та Навчально-методичний центр культури і туризму Прикарпаття.

На благодійному фестивалі звучали українські пісні різних поколінь на прославу Української повстанської армії та сучасних українських воїнів.

Наш захід проходив у рамах благодійності по збору коштів на придбання турнікетів, протиопікових пов’язок для 52 окремого стрілецького батальйону 63 механізованої бригади Збройних сил України. Зібрано було 5 тисяч 524 гривні,- інформують організатори фестивалю.

Фоторепортаж:

Довідка

Фестиваль “Яворина” це щорічний фестиваль, який проводиться з метою пошуку, збереження та популяризації пісень Української повстанської армії та інших українських патріотичних пісень.

Патріотичний фестиваль присвячений вшанування пам’яті українських героїв старшинської школи Української повстанської армії “Олені” та розвідника Організації українських націоналістів Карпатського краю Ярослава Мельника (Роберта). “Яворина” починаючи з 1988 року проходила в урочищі Розтока поблизу села Липа Витвицької територіальної громади. Саме тут в жовтні 1944 року розташувалася старшинська школа Української повстанської армії біля гори Яворина, де у нерівному бою з російськими окупантами загинув весь штаб української старшинської школи разом з охороною. Дещо пізніше неподалік гори Яворина біля села Липа загинув крайовий провідник Організації українських націоналістів Ярослав Мельник (Роберт).

Джерело: International Non-Governmental Organization for Cooperation and Development