Виставка картин Володимира Мулика

Виставка картин Володимира Мулика

В Музеї мистецтв Прикарпаття 1 серпня 2024 року відбулося офіційне відкриття ретроспективної виставки художніх картин українця Володимира Мулика, про це повідомили у Міжнародній неурядовій організації співпраці та розвитку.

Фоторепортаж:

Довідка до виставки картин українця Володимира Мулика (1964).

Івано-Франківський Музей мистецтв Прикарпаття став однією із локацій запланованій масштабній ювілейній ретроспективній виставці творів відомого франківського митця Володимира Мулика, який 1 серпня святкує свій 60 рік народження.

Експозиція демонструє живопис, де пропоновані до огляду картини охоплюють творчі напрацювання автора за період 1990–2024 рр.

Чергова дата ужитті митця — це своєрідне підбиття підсумків за роки творчої праці, яке крокує поруч із усвідомленим окресленням планів на майбутнє, коли пережите, відчуте, переосмислене вплетено в пошук нових тем, ідей, які ще згодом підкине життя. Впадає у вічі неквапливість процесу образотворення або, вірніше, фіксації думки на формат полотна. Тематика представлених картин-творів є різною.

З огляду на спонтанний процес появи образу у художника з його подальшим втіленням — їх усіх об’єднує виражена концептуальна складова. Це передовсім авторські візії стосовно людських взаємин, побуту, емоцій, поведінки.

Роботи Володимира Мулика сповнені підтекстів, які почасти не є відверто зрозумілими. Окремі композиції складно осмислити, вони потребують авторського роз’яснення.

Митець вважає, що процес творення — сам по собі самодостатній, а можливість експонування на широкий загал — додатковий бонус.

Виставка картин безперечно викличе різні враження у відвідувачів, бо люди всі різні. Художник це знає, і його це ніскілечки не бентежить. Він творить, бо того прагне його підсвідомість.

Інформація про автора

Володимир Мулик — український художник, письменник, поет. Народився в українському місті Івано-Франківськ 1 серпня 1964 року.

В його інтернаціональних за змістом і формою роботах не віднайти буквальних краєвидів міста, чи портретів городян.

Графіка та живопис, а також опублікована проза, це те, за чим з часом можна буде вивчати genius loci, дух міста. Або ілюструвати читанки про “станіславський феномен”. Його твори з часом прикрашатимуть сесійний зал ратуші чи, принаймні, кабінет міського голови. Задля цього треба полюбити рок-н-ролл. Та своє місто.

Володимир брав участь у самвидавському проекті “Гей-гоп” (80 роки минулого століття), оповідання друкувались у журналі “Четвер”, в антології В. Даниленка “Квіти в темній кімнаті”, в антології В. Габора “Домашня колекція”, в антології Анни-Галі Горбач “Ein Rosenbrunnen”, періодиці, як B Україні, так за її межами.

Володимир Мулик є важливою постаттю івано-франківського середовища, безпосередньо дотичною до формування культурного явища відомого під назвою “Станіславський феномен”.

Є автором книги поезій “Блюзи с Месопотамії”, та трьох прозових збірок “Інакший”, “Коли зникає Місяць” та “With A Little Help From Bob Dylan”.

Живе та працює в українському місті Івано-Франківськ.

Джерело: International Non-Governmental Organization for Cooperation and Development