Промисловим компаніям не вистачає кваліфікованих іноземців

Понад 60 % міжнародних промислових компаній в Чеській Республіці скаржаться на те, що їм бракує іноземних кваліфікованих працівників.

Gastarbeiter
В Україні не вистачає працівників через відтік робочої сили за кордон.

“На робоче місце припадає 0,3 – 0,5 кандидатів. Тому в майбутньому компанії запланували більш інтенсивніше рекрутувати іноземних працівників”, – інформує очільник експертної групи ОСР з посиланням на оприлюднені дані чеського товариства з обмеженою відповідальністю Hofmann Personal.

Експерти чеського ТзОВ “Hofmann Personal”, очільником якої є німець Гаінц Остерманн, опитали понад двохсот фахівців з підбору персоналу і виявили дефіцит трудових ресурсів. Однією з причин є низький інтерес молоді до навчання цих професій. Багато студентів не розглядають цю роботу в цих галузях через малу заробітну плату, але на сьогодні це є зовсім не так. Навпаки, через брак робочої сили в технічних галузях компанії часто збільшують пропоновану заробітну плату та покращують умови праці, але їм все одно бракує людей.

За словами речника агентури, ситуація не вирішується навіть шляхом просування автоматизації та нових технологій, оскільки вони замінили рутинну некваліфіковану роботу, а не професійні посади.

Так одна третина опитаних компаній потребувала б найму нових працівників, особливо кваліфікованих робітників, вже зараз та у найближчі місяці. Нижчі за середні показники зайнятості, повідомляються в Празькому, Центральночеському, Плзеньському та Пардубицькому регіонах, тоді як у цьому відношенні Моравско-Сілезький, Карлові Вари, Оломоуцький та Устецький краї знаходяться в кращому стані, з більшою кількістю претендентів на одну вакансію.

З огляду на майбутнє, ситуація на чеському ринку праці не зміниться. На сьогодні в п’ятої частини компаній відчувається нестача робочих рук, і це є досить великою проблемою. 84 відсотки опитаних, вважають що така тенденція залишиться і надалі. Більшість проблеми нестачею гастарбайтерів, через пандемію коронавірусу.

Все більше чеський компаній бачать рішення у збільшенні ґастарбайтерів або повістю у працевлаштування іноземців. Працевлаштування іноземців було популярним ще до економічних криз, їх частка серед працівників, наприклад, у 2019 році складала 15 відсотків.

Українські роботодавці б’ють на сполох. Майже на всіх підприємствах не вистачає працівників через відтік робочої сили за кордон. Традиційно Польща, держава-агресор, Чеська Республіка, як пилосмок, яке витягує працездатне населення України.

Інформує очільник експертної групи Міжнародної неурядової організації співпраці та розвитку.

Конфедерації роботодавців України знову заговорили про проблемами, з якими стикаються дедалі більше українських підприємств.

Сусідні держави, які заманюють кваліфіковану робочу силу, на підготовку якої не витрачають жодної копійки, це вороги українських роботодавців. Зараз наші роботодавці стикаються вже із катастрофічною нестачею персоналу та допоки мінімальну заробітну плату в Україні не підвищать до 10000 гривень, імміграційні агенції, почесні бізнес-консульства не заборонять по всій території України, ситуація не зміниться.

Додають експерти.

Цікаво читати: Google оштрафовано на мільйон гривень

Приєднуйтесь до OCD каналів на Facebook, Twitter, Instagram та YouTube.