Українці відновили могилу французького кінорежисера Євгенія Слабченка-Деслава

У Французькій Республіці завершили реставраційні роботи над могилою видатного французького кінорежисера українського походження Євгенія Слабченка-Деслава, про це повідомили у Міжнародній неурядовій організації співпраці та розвитку.

Eugène Deslaw
Відреставровані нагробні плити Є. Слабченка-Деслава

“Церемонія відкриття з присмаком пафосу відреставрованих нагробних плит відбулася 13 серпня 2021 року о 14 годині на російському цвинтарі в православний частині, що на західній околиці Ніцці (ред. Cimetière Orthodoxe Russe de Caucade)”, – інформують в OCD.

Довідка: 8 грудня 121 років тому народився український кінорежисер Євгеній Слабченко, більш відомий світові під псевдонімом Eugène Deslaw. Незважаючи на те, що за межами України Слабченка вважали французьким та іспанським кінорежисером з українським корінням, сам він називав себе українським режисером, власні мистецькі здобутки репрезентував як можливість заявити про Україну й її митців у світі, привернути увагу до нищення окупантами української культури та спричинитися до її інтеґрування в західноєвропейський культурний простір.

Приєднуйтесь до OCD каналів на Facebook, Twitter, Instagram та YouTube.