Українська молодь Христові – 90 років

Українська молодь Христові – 90 років

З нагоди 90 років заснування християнської організації Українська молодь — Христові (УМХ) в українському місті Івано-Франківськ 30 вересня 2023 року відбулися просвітницька та культурно-мистецька програма “Українська молодь — Христові: ретроспектива, сучасність та візія у майбутня”, про це повідомили у Міжнародній неурядовій організації співпраці та розвитку.

Заходи розпочалися подячною службою божою в Парафії Різдва Пресвятої Богородиці. Продовження урочистостей відбулося в Обласному інституті післядипломної педагогічної освіти за круглим столом на тему: “Українська молодь — Христові: ретроспектива, сучасність та візія у майбутнє”.

Завершення урочистостей з нагоди 90 річчя організації УМХ відбулося в приміщенні Івано-Франківської філармонія імені Іри Маланюк, де пройшла культурно-мистецька програма.

Інформують у OCD.

Організаторами виступили Івано-Франківська обласна молодіжна організація “Українська молодь – Христові” та Громадська організація громадсько-християнського руху “КЛИЧ”.

Фоторепортаж:


Довідка:

“Українська молодь — Христові” — релігійно-національне свято української католицької молоді, що відбулося 7 червня 1933 в українському місті Львів за ініціативи митрополита Андрея Шептицького з метою демонструвати підтримку Католицькій церкві з нагоди 1900-ї річниці смерті й воскресіння Ісуса Христа.

На демонстрацію до Львова прибуло близько 50 000 молоді. У програмі були: Польова Служба Божа на площі Сокола-Батька, після якої єп. І. Бучко прийняв присягу молоді на вірність Христові і посвятив прапори. Відбувся маніфестаційний похід вулицями міста і дефіляда на горі Святого Юра перед митрополитом А. Шептицьким. Організацією свята керував І. Бабій; серед співорганізаторів були В. Глібовицький та Р. Данилевич. Організація українських націоналістів поставилася негативно до “Українська молодь — Христові”, бо бачила в тому загрозу полонізації та русифікації українського народу.

Відродження УМХ пов’язане з виходом УГКЦ із підпілля. Першим головою новоствореної УМХ був Ігор Матушевський Другим з 1995 р. був Теодор Гудзяк. Цікавим медіапроектом організації було видавництво часопису “Вірую”, який мав велику популярність в Україні. У сьогоденні основний напрямок діяльності УМХ це — праця з молоддю.

Джерело: https://www.ingocd.org/ukrainian-youth-christs/

Приєднуйтесь до OCD каналів на Facebook, Twitter, Instagram та YouTube