В Києві відновила діяльність ГС “Українська всесвітня координаційна рада”

В Києві відновила діяльність ГС “Українська всесвітня координаційна рада”

25 серпня 2023 року у Києві громадську спілку “Українська Всесвітня Координаційна Рада” очолив громадянин України Сергій Рудик, про це повідомили у Міжнародній неурядовій організації співпраці та розвитку.

Міжнародну організацію вдалося зареєструвати Міністерством юстиції України 3 травня 1993 року. Першим головою УВКР обрано Івана Драча.

З моменту ухвалення рішення щодо створення організації відбулися вже сім Форумів – у 1992, 1997, 2001, 2005, 2011, 2016 та 2023 роках.

За словами Сергія Рудика “На сьогодні, за різними оцінками, за кордоном перебувають від 6 до 8 млн українців, які змушені були покинути свої домівки під час війни. При цьому соціологічні опитування вказують, що близько 45-50% українців планують залишатися за кордоном назавжди або “на тривалий час”. Зараз, за невеликими винятками, наші громадяни за кордоном не об’єднуються в організації та спілки, а головним об’єднавчим механізмом для них залишаються групи у соціальних мережах”.

“Ми плануємо запропонувати владі комплекс заходів, який дозволить зберігати нашим громадянам національну ідентичність, мову, культуру: створення мережі українських домів у найбільших містах світу, які могли б слугувати об’єднавчими центрами для нової
діаспори, створення курсів вивчення української мови для російськомовних (на жаль, це залишається проблемою) тощо. Також будемо планувати спільну діяльність щодо залучення наших громадян до роботи в організаціях-членах УВКР”,  – підкреслив голова ГС “Українська Всесвітня Координаційна Рада” Сергій Рудик.

Приєднуйтесь до OCD каналів на Facebook, Twitter, Instagram та YouTube.