Україномовний журнал Барвінок припиняє свою діяльність
Літературно-художній і загальноосвітній журнал для дітей молодшого та середнього шкільного віку “Барвінок” закривається, про це повідомили у Міжнародній неурядовій організації співпраці та розвитку з посиланням на інформацію опубліковану на сторінках червневого випуску журналу.
Ваші стривожені дзвінки, E-mail з приводу майбутнього “Барвінку”, дуже бентежать нас. Нам самим невимовно сумно і важко, та пояснюємо все як є.
Повідомляє редакція журналу.
За словами редакції Барвінку, однією з причин припинення роботи журналу стала втрата інтересу до друкованих видань серед дітей.
Діти масово занурюються у віртуальний світ, це не найкращий час для журналу з його апелюванням до смислів, реальності… Наш кораблик уже пришвартовується, ми сходимо на берег, де нас чекають рукописи ще не закінчених книг, підручників, волонтерська робота. Тож іще зустрінемося. Тому не прощаємося, а кажемо: “До побачення!”
Довідка: Дитячий журнал засновано у січні 1928 року під назвою „Жовтеня” у м. Харкові. Після перерви в роки воєн відновлений у квітні-травні 1945 року уже під назвою „Барвінок”. Завдяки своєму унікальному формату та змісту з 1950 року україномовний журнал „Барвінок” дубльовано іноземною мовою держави-агресора. Після відновлення незалежності України під час фінансових криз та нестачу коштів (1990-1999 рр.), трудовому колективові редакції вдається продовжувати традицію дублювання випусків іноземною мовою, задовільняючи потреби всіх передплатників, зокрема з Кримської області, згодом Автономної республіки Крим та жителів східних областей України. Національні дотації та держану підтримку україномовне видання не отримує.
Раніше в державі-агресорі експерти дійшли висновку, що у читачів в результаті читання дитячого україномовного журналу „Барвінок” (ред. аналізовано підшивку 2015 року) формується ненависть і ворожнеча до громадян держави-агресора.
Приєднуйтесь до OCD каналів на Facebook, Twitter, Instagram та YouTube.