ОСР: В Карлових Варах показали х/ф Повернення

ОСР: В Карлових Варах показали х/ф Повернення

1 квітня 2014 року у курортному містечку – Карлові Вари, відбувся вечір солідарності з Україною, про це повідомили у Міжнародній неурядовій організації співпраці та розвитку.

У рамах історичного вечора в одному з центральних кінотеатрів відбулася також прем’єра художнього фільму про депортацію кримських татар “Повернення”.

Раніше, 19 березня 2014, на запрошення чеських друзів України, художній фільм про насильну депортацію українських кримських татар з України було показано також в Плзні.

Інформує співорганізатор зустрічі маґістр Олекса Мартінец.

В Україні прокат х/ф під назвою Хайтарма відбувався у першій половині 2013 року. Його показували без обов’язкового українського дубляжу, хоча прокатне свідоцтво було видано виключно на українське озвучення, яке не існує.

Довідка: Художній фільм “Повернення”, прем’єра якого відбулася в Україні, 17 травня 2013, розповідає про трагічну дату в історії кримськотатарського народу – 18 травня 1944 року, коли розпочалась депортація українських кримських татар. Головний герой (одночасно і режисер Ахтем Сеїтаблаєв) стрічки, відомий радянський пілот Амет-Хан Султан, після окупації Севастополя приїздить у рідну Алупку та стає свідком депортації.

Приєднуйтесь до OCD каналів на Facebook, Twitter, Instagram та YouTube.