ОСР: Міністр закордонних справ України запропонував обговорити запровадження латиниці

Міністр закордонних справ України (МЗС) Павло Клімкін вважає, що в Україні потрібно обговорити ймовірне запровадження латиниці. Про це Клімкін написав на сторінці у соцмережі “Фейсбук“, опубліковане в понеділок, 26 березня 2018 року, про це повідомили у Міжнародній неурядовій організації співпраці та розвитку.

Ukraїnśka latynka

Зємовіт Щерек запитав, чому б Україні не ввести поряд з кирилицею латиницю. Наша мета – формування української політичної нації, тому маємо працювати на те, що нас об’єднує, а не роз’єднує. З іншого боку, чому б не подискутувати?

Повідомив Клімкін.

Керівник Міністерства закордонних справ в Україні уточнив, що бесіда про роль України в центральноєвропейській спільноті відбулася за участі журналістів, письменників і колишніх політиків.


Встановлення латинізації в сучасній Україні

В минулому столітті 18 жовтня 1995 року Держстандартом України було затверджено принципи транслітерації української мови латинськими літерами. 16 листопада 2000 року академічна Транслітераційна комісія рекомендувала покласти розробку Термінологічної комісії з природничих наук Київського університету імені Тараса Шевченка в основу національного стандарту української латинки та включити її до майбутнього видання українського правопису. 27 січня 2010 Кабінет Міністрів України видав постанову, яка впорядковує правила транслітерації української абетки латиницею, затвердивши таблицю транслітерації.

Попри всі ці спроби, станом на березень 2018 року в Україні української латинки до українського правопису досі не включено.

Приєднуйтесь до OCD каналів на Facebook, Twitter, Instagram та YouTube.