Товариство ПРОСВІТА припинило свою діяльність

Канадійська асоціація, яка займалася українцями офіційно припинила свою діяльність. Це сталося у Вінніпезі з Українською Асоціацією Читальні “ПРОСВІТА”, про це повідомляє Міжнародна неурядова організація співпраці та розвитку.

Prosvita

Об’єднання української діаспори Канади проіснувало 115 літ.

Раніше на сторінках місцевої преси Ю. Носик повідомив: “Управа Читальні “Просвітa” у Вінніпеґу дає до відома про розв’язання Товариства тa закінчення діяльности Читaльні, які існували від 1905-2020 рр., маючи 115 років заслуги! Читальня була одна із найстарших організацій у Кaнaді, якa підпералa українську культуру, освіту та традиції і велику прислугу зробила у просвічення українців у Вінніпеґу, Манітобі і Кaнaді”.

Члени однієї із найстарших організацій у Канаді піклувалися про Рідну Школу, фінансово помагали поважним українським організаціям, спонсорували видання журналів, книжок, енциклопедій та створення кінострічок.

При Читальні функціонував хор, підтримувалися танцювальні групи Василя Авраменка та Л. Нижанківської, лунали доповіді визначних промовців. Активно діяв Клюб книголюбів у своєму приміщені, проходили літературні вечірки, дискусії та розмови на різні теми.

Довідка: Українська Асоціація Читальні “ПРОСВІТА” проіснувала з 1905 по 2020. Головним проєктом асоціації була Рідна Школа. У Рідній Школі функціонували розмовна кляса для канадський дітей та кляса української мови для дорослих. Сам будинок Читальні був проданий за часів відновленої незалежности України, діаспорну бібліотеку спакували і переслали у спеціальні фонди в Україну.

Відтак, Дирекція Читальні винаймали приміщення, де відбувалися суботні курси Рідної школи для українських та канадійських учнів. Члени використовували сучасні технології, нові методички – школярі найсучасніші комп’ютери.

Приєднуйтесь до OCD каналів на Facebook, Twitter, Instagram та YouTube.