Українців за кордоном запрошують на Всеукраїнський радіодиктант національної єдності

Громадян України, що проживають за кордоном, деякі українські дипломатичні установи закликають долучитися до написання “Радіодиктанту національної єдності”, про це повідомляє Міжнародна неурядова організація співпраці та розвитку.

ukrainian radio dictation
Радіодиктант національної єдності

Ювілейний XX радіодиктант національної єдності заплановано провести 9 листопада 2020 року в Національній бібліотеці України імені Володимира Вернадського. Організатори обіцяють транслювати диктант на всіх платформах Суспільного мовника.

Текст для диктанту написав відомий письменник і видавець Іван Малкович. Науковим консультантом стала доктор філологічних наук, професор НаУКМА Лариса Масенко. Читатиме диктант актор Римма Зюбіна.

Раніше сам текст, згідно усталеної традиції, читав український лінґвіст Олександр Авраменко.

Роботи прийматимуть на Всемережжі та класичним способами

Офіційні правила конкурсу: Паперового листа написаного від руки потрібно надіслати за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 26, 01001, Україна. Важливо, щоб гриф дати надсилання був не пізніше ніж 10 листопада 2020. У мережі свою роботу можна надіслати на скриньку rd@ukr.radio. Після оприлюднення диктанту електронні листи не прийматимуть.

Повідомляється, “Усі надіслані роботи перевірить спеціальна фахова комісія. Роботи, написані без помилок, отримають подарунки від партнерів проєкту”.

Для зручності організатори обіцяли підготувати електронну форму для отримання робіт. За допомогою форми диктант можна надсилати з будь-якого ґаджета. Електронну форму обіцяють оприлюднити 9 листопада на сторінках організатора.

Розкажіть нам у соцмережах, як ви готуєтеся до диктанту: опублікуйте фото або текст із гештеґом #РадіоДиктант2020 та приєднуйтеся до написання диктанту!

Записано у рекламному повідомленні.

Організатор: Національна суспільна телерадіокомпанія України, акція проводиться до Дня української писемності та мови.

В 2019 році, за даними Суспільного мовника, радіодиктант національної єдності написали без жодної помилки двоє учасників. Всього торік радіодиктант написали та надіслали для перевірки близько 5 тисяч людей по всій Україні. Позаторік на адресу Українського радіо надійшло 32779 диктантів. З них без помилок написали 311 учасників.

Подібну акцію у масштабніших розмірах щороку влаштовують, наприклад, в Чеській Республіці з 1998 року в перший день навчання у вересні на Суспільному телебаченні Чеське телебачення.

Довідка: Всеукраїнський радіодиктант національної єдності – це традиційна щорічна загальнонаціональна акція присвячена українській мові. Радіодиктант започатковано у 2000 році з метою єднання навколо мови. Відтоді щороку слухачі та телеглядачі можуть взяти участь у написанні диктанту й перевірити, наскільки добре вони знають державну мову. Акція в Україні не є масштабна та не користується популярністю. Так всього, за даними організаторів, радіодиктант в 2019 написали та надіслали для перевірки до 5 тисяч осіб.

Приєднуйтесь до OCD каналів на Facebook, Twitter, Instagram та YouTube.