В Україні в обігу нова тематична пам’ятна банкнота 20 гривень

В Україні в обігу нова тематична пам’ятна банкнота 20 гривень

Національний банк України на 23 лютого 2023 року запланував ввести в обіг чергову пам’ятну банкноту номіналом 20 гривень “ПАМ’ЯТАЄМО! НЕ ПРОБАЧИМО!”, про це повідомляє Міжнародна неурядова організація співпраці та розвитку з посиланням на оновлений План випуску пам’ятних та інвестиційних монет України, сувенірної продукції на 2023 рік.

“У такий спосіб в НБУ запланували вдруге розпочати реалізацію серії пам’ятних банкнот воєнного часу”, – інформують в ОСР.

Пам’ятна банкнота номіналом 20 гривень зразка 2018 року з підписом Голови Національного банку України Андрія Пишного серії ЗС 2023 року випуску; розмір банкноти – 80 x 168 мм; тираж – 300 000 шт. (з яких: 200 000 шт. – у сувенірній упаковці, 100 000 шт. – у конвертах). Основний малюнок лицьової сторони – постаті 3 українських військових, які встановлюють Державний Прапор України на тлі фраґментів карти України та прапорів країн, які підтримують Україну.

20 UAH 2023

Угорі – такі тексти українською і англійською (між текстами – лавровий вінок):

“24 лютого 2022 року повномасштабним вторгненням російської армії розпочався новий етап збройної агресії проти України. Народна війна за незалежність і суверенітет України триває з 2014 року. Це також війна за цивілізаційний вибір: Україна відстоює свою приналежність до європейської цивілізації і водночас – ті засадничі цінності, права і свободи, що лежать в основі західного світу;

On 24 february 22, a new stage of armed agrression against Ukraine began wiht a full-sccale invasion of Ukraine by the russian army. The people’s war for the independence and sovereignty of Ukraine has been going on since 2014. This is also a war for a civilizational choice: Ukraine is defending its place in european civilization, and a the same time fighting for the fundamental values, rights and freedoms that underpin the western world”.

Під лавровим вінком розміщено напис: І НА ОНОВЛЕНІЙ ЗЕМЛІ ВРАГА НЕ БУДЕ… та полімерну стрічку, що містить: знак гривні, знак Національного банку України, шеврон Збройних Сил України, емблему Збройних Сил України та написи: СЛАВА УКРАЇНІ, ГЕРОЯМ СЛАВА.

Цифрове позначення номіналу – 20 (унизу ліворуч), вертикальний напис ДВАДЦЯТЬ ГРИВЕНЬ (праворуч від воїнів) та стилізований степ із квітами маку – пам’ять про полеглих захисників України.

Основне зображення зворотного боку пам’ятної банкноти – стилізована композиція, що уособлює фізичні страждання та духовні переживання українців в окупації – зв’язані руки за спиною, за якою вгадується постать зі слідом від кулі у вигляді маку (автор дизайну Сергій Мішакін), обабіч якої – стилізовані крила з полум’я свічок; угорі на тлі абрисів зруйнованих будівель – терновий вінок, символ мучеництва, праворуч від якого – захисний елемент, кольорова композиція, що поєднує зображення калини та протитанкового їжака.

Також на зворотному боці банкноти міститься напис: “ПАМЯТАЄМО! НЕ ПРОБАЧИМО! НІКОЛИ!” (під терновим вінком) та зображена своєрідна алюзія – стилізовані маки, що уособлюють криваві сліди від куль.

Створив дизайн цієї пам’ятної банкноти заслужений художник України Володимир Таран.

Приєднуйтесь до OCD каналів на Facebook, Twitter, Instagram та YouTube.