ОСР: Що можна ввозити в Україну

ОСР: Що можна ввозити в Україну

З 1 січня 2018 року в Україні набуває чинності Закон України “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році, про це повідомили у Міжнародній неурядовій організації співпраці та розвитку.

Це означає, наприклад, що з Польщі можна буде привезти товару не більше, аніж на 500 євро без сплати мита та сумарна вага яких не перевищує 50 кг, за дотримання одночасно двох простих умов:
1. Якщо особа була відсутня в Україні довше, ніж 24 години.
2. Якщо особа не перетинала український кордон більше, аніж один раз за останні 72 години (тобто три доби).

За словами очільника експертної групи ОСР, в іншому разі в Україну можна ввозити неоподаткованих товарів вартістю не більше 50 євро та вагою не більше 50 кг раз на три доби.

Якщо ж загальна вартість товарів перевищує 500 або 50 євро, то такі товари підлягатимуть оподаткуванню. Базою оподаткування є частина сумарної вартості таких товарів, що перевищує еквівалент згаданої суми, з урахуванням мита, що підлягає сплаті.

Якщо хтось приїхав із покупок з Польщі, радимо зберігати усі чеки з базарів, магазинів та супермаркетів, аби, при потребі, вказати, на яку суму ввозиться товар в Україну.

Деякі експерти застерігають, що нововведення неефективні у боротьбі з контрабандою, бо найбільше нелегального товару, який не оподатковується належними чином, на території України опиняється у вагонах та фурах, який ввозиться зі сходу України.

Отже на територію України особи, які досягли 18-річного віку, можуть ввозити без сплати митних платежів та без письмового декларування з розрахунку на одну людину:

товар на 500 € (повітряним шляхом 1000 євро, ліміт ваги товарів визначається авіаперевізником) раз на 3 доби при загальній вазі 50 кілограм (у цю категорію не входять предмети особистого користування – 2 комп’ютери і 3 флешкарти, пів л туалетної води та/або 100 г парфумів), але відносяться сувеніри, подарунки, тощо);

грошей на суму 10 тисяч €;

алкогольних напоїв не більше 5 л пива, 2 л вина та 1 літру інших алкогольних напоїв із вмістом спирту більше як 22%;

200 сигарет або 50 сигар, або 250 г тютюну, або ці вироби в наборі загальною вагою, що не перевищує 250 г; не більше 5 упаковок одного найменування лікарських засобів, за винятком наркотичних або психотропних засобів;

тварин з ветеринарним паспортом і ветеринарним свідоцтвом за формою Ф-1, видане не пізніше, ніж за 72 години до перетину кордону;

продуктів для власного споживання на суму, що не перевищують суму 200 євро на одну особу.

Увага! Якщо ви українець, але у вас громадянство іншої країни та ви вирішили прибути в Україну, можете тимчасово перебувати або здійснювати транзитний проїзд на всі території України лише за дотримання одночасно двох умов:

на підставі реєстрації у пункті пропуску через український державний кордон;

за наявності достатнього фінансового забезпечення або наявності можливості отримати таке забезпечення законним способом на території України.

Необхідні суми фінансового забезпечення з розрахунку на:
1 добу – 1133 грн + 5665 грн;
5 діб – 5665 грн + 5665 грн;
10 діб – 11330 грн + 5665 грн;
15 діб – 16995 грн + 5665 грн;
30 діб – 33990 грн + 5665 грн;
ФЗ = ((20 х Пmin) : 30) х (КД+5)
ФЗ = ((20 х 1700) : 30) = 1133 х (1133*5=5665).

У ОСР закликають всіх, без винятку, не порушувати даних правил, щоб не затримуватись на кордоні та не отримати штрафу, або, в гіршому випадку, для тих, у кого крім приналежності до України, незаконно інші громадянства тощо, заборони в’їзду до України та депортацію терміном на 5 років.

Приєднуйтесь до OCD каналів на Facebook, Twitter, Instagram та YouTube.