Всесвітній форум українців

Всесвітній форум українців

25 серпня 2023 року в Україні проходитиме VII Всесвітній Форум Українців. Як передає Міжнародна неурядова організація співпраці та розвитку, про це повідомили у громадській спілці “Українська Всесвітня Координаційна Рада” (УВКР).

Урочисто-публічну частину Форуму заплановано провести в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. Президія Української Всесвітньої Координаційної Ради запросила для участі у Форумі президента з прем’єр-міністром України, керівників міністерств і відомств чия діяльність прописана в описі роботи або безпосередньо стосується світового українства, зокрема закордонних українців.

Довідка: До 2011 року всесвітні форуми українців скликалися в Україні періодично, раз на 4 роки або раз на 5 років, за ініціативою іноземних громадських організацій світу та за підтримки української держави.

Перша урочисто-публічна частина Всесвітнього форуму українців проходила у дні святкування I річниці проголошення відновленої незалежності України з 21 по 24 серпня 1992 року. В ті дні в Україну, зокрема в Київ, приїхали тисячі представників закордонних українців, іноземних організацій, які займаються українцями або мають українське походження.

З моменту ухвалення рішення щодо створення організації відбулися вже шість Форумів – у 1992, 1997, 2001, 2005, 2011 та 2016 роках. Першим головою УВКР обрано Івана Драча, останнього – Михайла Ратушного.

Приєднуйтесь до OCD каналів на Facebook, Twitter, Instagram та YouTube.